آموزشهای کاربردی و ترفندهای جدید و جالب موبایل

و جالب اینکه این شماره حتی زمانیکه صفحه کلید قفل است نیز کار می کند. آیا ماشین شما یک دستگاه کنترل از راه دور بدون کلید دارد؟ دوم : آیا تا بحال کلیدهای خود را در ماشین جاگذاشته اید؟ آیا نمیدانید که نوتیفیکیشنها از کدام برنامهها ارسال میشوند؟ سامسونگ به طور پیشفرض صفحه لانچر برنامهها را مثل صفحه خانه مرتب میکند و برنامههای جدیدتر به انتهای فهرست میرود و خودتان میتوانید جای آنها را تغییر دهید. به طور پیشفرض، سامسونگ تعداد کمی از برنامهها را روی صفحه خانه قرار میدهد، اما گوشیهایی که طی سالهای اخیر تولید میشوند، نمایشگرهای بزرگی دارند و دلیلی برای تعداد کم برنامهها روی صفحه خانه وجود ندارد.

به عنوان مثال، سامسونگ یک حالت معمولی پاور سیوینگ را ارائه میدهد که روشنایی صفحه را کاهش داده و پردازنده را کند میکند، همچنین یک حالت پاور سیوینگ فوقالعاده دارد که فقط به چندین برنامهی ضروری اجازهی فعالیت داده و بقیه را غیرفعال میکند. این ترفند موبایل نخستین بار در اندروید 7 سال 2016 معرفی شد و به عنوان یکی از کاربردی ترین ترفند های موبایل و همچنین یکی از محبوبترین میانبرهای اندروید باقی مانده است.

احتمالا بسیاری از افرادی که دچار ضعف بینایی هستند، نمیدانند که اندروید امکانی را به عنوان یکی از ترفند های گوشی مخصوص آنها در نظر گرفته تا بتوانند راحتتر اطلاعات صفحه نمایش خود را مشاهده کنند. شما می توانید کیلومترها فاصله داشته باشید، اگر شما بتوانید با کسی که ریموت کنترل ماشین شما را دارد ارتباط برقرار کنید، شما می توانید قفل ماشین خود را باز کنید! در ایران نیز اگر شما حتی در یک مکان خارج از محدوده شبکه موبایل خود قرار داشته باشید، شماره ۱۱۲ را بگیرید، موبایل در هر شبکه موجود جستجو می کند تا یک تماس وضعیت فوق العاده برای شما برقرار کند.

ولی چنانچه کدهای مخفی اندروید را بدانید، میتوانید گوشی را به تنظیمات کارخانه بازگردانید، اطلاعات دوربین مخفی را داشته باشید، به سرعت از اطلاعاتتان بک آپ بگیرید و … لذا چنانچه گوشی شما به کدی جواب نداد، سعی کنید کد دیگری را یافته و امتحان کنید. یک کد دیجیتالی روی صفحه نمایش ظاهر می شود! هنگامیکه موبایل شما دزدیده می شود، شما می توانید به پشتیبان شبکه خود تماس بگیرید و این کد را به آنها بدهید، سپس آنها قادر خواهند بود دستگاه شما را مسدود کنند! گوشیهای اندروید حاوی اطلاعات زیادی را درمورد سیستم عامل و سخت افزار خود هستند که بیشتر کاربران نمیدانند چگونه به این اطلاعات دسترسی پیدا کنند.

دیدگاهتان را بنویسید