بهترین ترفند موبایل برای گوشی های اندروید

به عبارت بهتر، اگر یک تصویر پس زمینه تاریک یا مشکی برای صفحه نمایش خود انتخاب کنید، قابلیت پرنور شدن پیکسلها به صورت خودکار خاموش خواهد شد. شما باید سرعت عمل داشته باشید و قبل از اینکه پیام از outbox خارج و ارسال بشه گوشیتونو خاموش کنید. میتوانید از نور پنجره یا یک چراغ برای این منظور استفاده کنید. علاوه بر استفاده از نور طبیعی برای نورپردازی سوژهها میتوانید از نورهای مصنوعی هم استفاده کنید. چراغها آشکارترین منابع نور مصنوعی هستند.

چراغها هم میتوانند به سوژهی شما نوردهی کنند و هم خود سوژههای جالبی برای عکاسی هستند. علاوه بر لامپها احتمالا منابع نوری مصنوعی دیگری هم در خانه یافت میشود که میتوانید از آنها به شیوههایی جالب برای نورپردازی سوژههای خود استفاده کنید. برای تنظیم آن، روی دکمه نمای کلی (نماد مربع زیر صفحه در سمت چپ) ضربه بزنید و انتخاب کنید کدام یک از برنامههای اخیراً استفاده شده خود را میخواهید ببینید. این عکس همچنین مثالی خوب برای استفاده از خطوط راهنما و قانون یکسوم است که پیشازاین توضیح داده شدند.

این روش تکنیکی ساده است که از خطوط افقی، عمودی یا همگرا برای تمرکز بیشتر توجه روی سوژهی اصلی تصویر بهره میگیرد. ممکن است نمایی زیبا در پشت پنجره قرار داشته باشد یا حتی خود پنجره سوژهی اصلی قرار گیرد. یک روش ساده این است که ارتفاع زاویهی دید خود را کم کرده و از آسمان بهعنوان پسزمینهی عکس بهره بگیرید. برای این کار کافی است سوژه را در برابر منبع نور قرار دهید، فوکوس را روی سوژه قفل کنید و سپس تنظیم نوردهی را تا حدی پایین بیاورید که سوژه به شکل یک سیلوئت تیره در برابر پسزمینهی روشن به نظر برسد.

گوگل همزمان با ارائه اندروید 2.3 Gingerbread یک هدیه مخفی کوچک را به عنوان یکی از ترفند های گوشی برای تمام دستگاههای اندرویدی در نظر گرفته است، اما پیدا کردن آن کمی سخت است. ممکن است لازم شود برای حذف کردن سایهی خودتان از عکس زوایای مختلفی را بیازمایید. اگر قصد دارید از منظرهای که بیرون پنجره قرار دارد عکس بگیرید سعی کنید بخشی از قاب پنجره یا کل آن را در عکس بگنجانید. ولی سپس متوجه بخار کردن شیشهی پنجره شدیم و فکر کردیم اگر فوکوس را بهجای درخت روی قطرات آب قرار دهیم احتمالا تصویر جذابتری به دست خواهیم آورد.

دیدگاهتان را بنویسید