ترفندهای جدید موبایل: 6 ترفند پنهان مخصوص اندروید

گاهی شرایط خاصی پیش میآید که استفاده از دوربین استاندارد قادر به ادای حق مطلب در مورد صحنهای که قصد عکاسی از آن را دارید نیست. این تکنیک برای خلق زاویهی دیدی منحصربهفرد از صحنه مناسب است که مردم از ارتفاع ایستاده هیچگاه قادر به دیدن آن نیستند. شانس رسیدن به عکسی خوب در همان اولین برداشت بسیار اندک است. هرگاه به زاویه دیدی رسیدید که به نظرتان خوب بود چند عکس دیگر در همان وضعیت بگیرید. برای مثال میتوانید همانند عکس بالا از موقعیتی همسطح با زمین به عکاسی بپردازید.

همانطور که در عکس بالا میبینید این روش کمک بسیار زیادی به برجسته شدن سوژه میکند. آن را نگه دارید و به بالا یا سمت چپ نمایشگر بکشید، سپس یک برنامه باز دیگر را انتخاب کنید تا در کنار یا زیر آن ظاهر شود. ویژگی Smart Lock Google به شما امکان میدهد این مانع را برطرف کنید و به شما امکان دسترسی فوری به تلفن خود را میدهد اما فقط وقتی با خیال راحت در خانه باشید. وقتی به منوی تنظیمات میروید، باید ورودی جدیدی به نام System UI Tuner را ببینید. وقتی این کار را انجام میدهید، یک جعبه کوچک روی صفحه ظاهر میشود که نشان میدهد تنظیم میزان صدا چگونه تغییر میکند.

شخصیسازی این قسمت یکی از مهمترین اقدامات پس از خرید یک گوشی جدید است؛ البته روند کار بسیار آسانتر از گذشته است. در این شرایط حالت پانوراما به کار میآید. و همیشه تعداد زیادی این عکسهای اشتباه وجود دارد! البته تعداد زیادی از برنامهها همانند یوتیوب دارای دسترسیهای جداگانه و اختصاصی برای دسترسی راحتتر هستند.

همچنین نباید ترسی از گرفتن عکسهای بد داشته باشید. فراموش نکنید که در عکاسی هیچگاه نباید از تجربه کردن روشهای جدید یا متفاوت واهمه داشت. درصورتیکه از این قابلیت خوشتان نمیآید میتوانید آن را غیرفعال کنید؛ اما اگر این ویژگی را دوست دارید اما هنوز اسمارتفون خود را به نسخه Pie ارتقا ندادهاید باید از پلیاستور اپلیکیشن fluid navigation gesture را دانلود کنید. بدین ترتیب میتوانید فیلم یا موسیقی دلخواه خود را در صفحه نمایش بزرگتری مشاهده کنید. اگر به اعماق تنظیمات گوشی خود بروید، با قابلیتهایی آشنا میشوید که بسیار کاربردی هستند. راهحل دیگر این است که بهکلی از پسزمینههای شلوغ اجتناب کنید.

دیدگاهتان را بنویسید