عکاسی با موبایل – 12 ترفند مهم برای گرفتن عکسهایی فوقالعاده

برای تغییر تنظیمات اندازه، برنامه Android Settings را باز کنید و به عنوان Display بروید. این مطلب رو نزدیک عید 98 دارم می نویسم : چند روزی مونده به بهار 98 و مهمانی و عید دیدنی ها همه شروع میشه ، البته توی این گرونی زیاد کسی عید دیدنی نمیره و فقط بخاطر تعطیل بودن ایام عید همه بیشتر فضای باز و کوه و دشت رو بهانه ای برای بیرون رفتن پیدا میکنن و با اقوام و دوستان همه میزنن بیرون .

چونکه بزرگنمایی (Zoom) در گوشی های هوشمند به صورت دیجیتالی است و نه اپتیکال ،پس بزرگنمایی عکس در حین عکاسی باعث پایین آمدن کیفیت عکس ها می شود، پس اصلا از زوم دوربین استفاده نکنید و بجای اون خودتون به سوژه نزدیک بشین و یا اینکه اگر امکان نزدیک شدن به سوژه رو ندارین ،عکس رو بگیرین و بعدها با استفاده از تکنیک برش (Crop) قسمت های اضافه رو حذف کنید و عکس رو نزدیک تر کنید. ازآنجاکه قانون یکسوم میتواند در تمام سبکهای عکاسی برای تولید تصاویری جذابتر و متعادلتر استفاده شود، فراگرفتن این مفهوم اهمیت بالایی دارد.

برای این کار از دستمال های نرم و کمی مرطوب استفاده کنید و از دستمال های خشن جدا خودداری کنید. پس از اسکن بارکد و تایید آن، میتوانید از واتساپ در کامپیوتر خود استفاده کنید. بررسیها در زمینه میزان استفاده از تلفنهای همراه نشان میدهد که تعداد زیادی از مردم در حالی به خواب میروند که تلفن همراه خود را در دست دارند یا آن را کنار خود گذاشتهاند. به قسمت تنظیمات بروید و عبارت “edge panels” را جستجو کنید و بعد از پیدا کردن آن، ضامن غیر فعال کردن آن را پیدا خواهید کرد.

تمیز کردن کابل شارژ در سلامت آن نقشی غیر قابل انکار دارد. یکی از ترفندهای گوشی سامسونگ این است که میتوانید این گزینه را غیر فعال کنید. اکثر عکاسان تازهکار در حالت ایستاده عکس میگیرند، ولی یکی از محاسن گوشیهای موبایل این است که به دلیل ابعاد و وزن کم میتوانید آن را در محلها و حالتهایی به کار ببرید که دوربینهای بزرگتر به کار نمیآیند.

دیدگاهتان را بنویسید