عکاسی با موبایل – 12 ترفند مهم برای گرفتن عکسهایی فوقالعاده

مهمترین چیزی که هنگام گرفتن یک عکس باید به آن توجه کنید قرار گرفتن سوژهی اصلی در فوکوس کامل است. گوگل برخی از ابزارهای پیشرفته را در منوی “Developer Option” غیرفعال میکند، این ابزارها باید برای دستیابی به مواردی مانند سرعت انیمیشن، اشکال زدایی USB و برنامههای آماده به کار فعال شوند. ترفند دیگری که میتوانید در این زمینه به کار ببرید استفاده از کلیدهای تنظیم بلندی صدای هدست بهعنوان کلید شاتر دوربین است.

لذا چنانچه گوشی شما به کدی جواب نداد، سعی کنید کد دیگری را یافته و امتحان کنید. پس با مدرسهی آموزش عکاسی با موبایل دیجیکالا مگ همراه باشید تا باهم به بررسی اساسیترین نکاتی بپردازیم که برای گرفتن عکسهایی فوقالعاده با دوربین گوشی موبایل لازم است بدانید. لنز تمیز رسیدن به عکسهایی شفاف و تمیز هنگام عکاسی با موبایل را تضمین میکند. بیحرکت نگهداشتن دوربین بهویژه هنگام عکاسی در نور کم یا شب از اهمیت بالایی برخوردار است.

در ابتدا باید یک قابلیت خاص را فعالسازی کنید. برای استفاده از این ویژگی باید به قسمت باتری در بخش تنظیمات بروید. برای ثابت نگهداشتن گوشی و جلوگیری از تار شدن تصویر باید گوشی را با دودست محکم بگیرید یا آن را به سطحی سخت تکیه دهید. استفاده از دستمالهای خشن موجب خراشیده شدن شیشهی روی لنز شده و کیفیت تصویر دوربین گوشی را پایین خواهد آورد. اگر دوربین گوشی شما اجازهی تنظیم دستی میزان نوردهی (Exposure) را میدهد در این شرایط از آن استفاده کنید. بدین ترتیب هنگامیکه عکس در حال گرفته شدن است هیچ تماسی با گوشی نخواهید داشت و درنتیجه دوربین کاملا ثابت خواهد بود.

بدین ترتیب شما قادر خواهید بود گوشی را روی سهپایه قرار داده و برای پیشگیری از هرگونه لرزش، بدون لمس فیزیکی با آن عکس بگیرید. در آیفون و بسیاری از گوشیهای هوشمند دیگر برای تعیین نقطهی فوکوس کافی است جایی را که سوژهی شما قرار گرفته روی صفحهی نمایش لمس کنید. اگر سوژهی شما متحرک است حتما درست پیش از گرفتن عکس نقطهی فوکوس را انتخاب کنید تا از فوکوس صحیح سوژه مطمئن باشید.

دیدگاهتان را بنویسید