قفل ماشین شما باز خواهد شد!

هر زمان که این دو تیک خاکستری به رنگ آبی تغییر رنگ پیدا کرد، بدانید که پیام ارسالی شما توسط مخاطب مد نظرتان خوانده شده است. یکی دیگر از ترفندهایی که احتمالا با آن آشنایی دارید مربوط به علائمی میشود که به کاربر میفهمانند پیام ارسالی او به دست مخاطب مد نظرش رسیده و از سوی وی خوانده شده است.

بدون تردید میتوان حالت Do Not Disturb را به عنوان یکی از کمارزشترین قابلیتهایی دانست که در سیستم عامل اندروید وجود دارد. گوگل قابلیت شخصی سازی تنظیمات سریع را به سیستم عامل اندروید ۷ اضافه کرد و شرکتهای سازندهی گوشی نیز گزینههای دیگری را به این قسمت افزودهاند. برای مثال اپل در iOS 8 ابزار جدیدی را برای تنظیم دستی میزان نوردهی معرفی کرد. با این ترفند موبایل می تونید برای مواقعی که به مکان یاب نیاز ندارین، توی حالت کم مصرف قرارش بدین. بهجای این کار نزدیکتر رفته و دوربین را در حالت عادی و بدون زوم استفاده به کار ببرید.

این کار اطمینان میدهد که حتما به عکسی با ترکیببندی خوب و فوکوس صحیح دست خواهید یافت. برای این کار کافی است سوژه را در برابر منبع نور قرار دهید، فوکوس را روی سوژه قفل کنید و سپس تنظیم نوردهی را تا حدی پایین بیاورید که سوژه به شکل یک سیلوئت تیره در برابر پسزمینهی روشن به نظر برسد. در نظر داشته باشید که تمام پیامهای ارسالی در گروههای برنامه واتساپ هم به شکل رمزنگاری شده سر تا سری (End to End Encryption) ارسال و دریافت میشوند. در این تصویر نزدیک رفتن و پر کردن کادر باعث شده تا بافت و جزییات موی گربه بهخوبی در عکس دیده شود.

در چنین مواردی بهجای اینکه دوباره شمارهگیری کنید میتوانید فقط کلید سبز برقراری تماس را فشار دهید تا شماره بهصورت خودکار گرفته و تماس برقرار شود. یکی از امتیازات عکاسی دیجیتال این است که میتوانید تعداد بسیار زیادی عکس از نماهای مختلف بگیرید و سپس آنهایی را که خوب نشدهاند بهسادگی حذف کنید. نرمافزار لایتروم ادوبی (Adobe Lightroom) یکی از بهترین اپهای ویرایش عکس است. یک پروژهی مفرح برای عکاسی با موبایل در داخل خانه میتواند عکس گرفتن از تعداد زیادی اشیای همرنگ باشد. بهتر است از زوایا و فواصل مختلف عکس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید