مهمترین ترفند های گوشی اندروید که 90% کاربران نمی دانند!

روی این ورودی جدید ضربه بزنید، سپس نوار وضعیت را انتخاب کنید تا کنترل کنید کدام نمادها (از حالت بلوتوث گرفته تا میزان باتری) در نوار وضعیت نشان داده شوند. به لطف یک منوی تنظیمات مخفی به نام System UI Turner، میتوانید دقیقاً کدام نمادها را در نوار وضعیت نشان دهید، تنظیم کنید و تنظیمات اضافی را برای حالت Do Not Disturb و اعلانها تغییر دهید. برای ایمن نگه داشتن دستگاه خود، باید قفل کد PIN یا اسکن اثر انگشت را تنظیم کنید تا قفل تلفن شما باز شود. با اضافه کردن شماره تماس، آیدی یا ایمیل خود روی قفل صفحهنمایش، این اطمینان را خواهید داشت که اگر تصادفاً موبایل خود را گم کردید (منظورمان به سرقت رفتن نیست) فردی که موبایل را پیدا کرده میتواند با آن شماره با شما تماس بگیرد و گوشی را تحویلتان دهد.

این کار واقعا بیمعنی است و منطقی نیست! با این کار میتوانید سفری به تنظیمات داشته باشید. به عنوان مثال شما میتوانید با انجام تنظیمات خاص، مانع از دسترسی کودکانتان به محتواهای نامناسب شوید. Screen Pinning به شما اجازه میدهد فقط از برخی از اپلیکشینها استفاده کنید. نسخه Pie اندروید امکان فعال کردن مسیریابی حرکتی را به کاربر میدهد. نوار وضعیت یک نوار نازک در بالای صفحه نمایش است که اعلانها، قدرت سیگنال فعلی تلفن شما و عمر باتری را از جمله نمادهای دیگر نشان میدهد. چیزی که برای پخش صفحه نمایش گوشی خود روی تلویزیون نیاز دارید، یک کروم کست و یا تلویزیونی است که از دستگاه اندروید شما پشتیبانی میکند.

اندروید را میتوان به عنوان یک سیستم عامل عالی با عملکرد بسیار فوقالعاده برای گوشیهای موبایل توصیف کرد. یکی از قابلیت های مخفی گوشی در سیستم عامل اندروید و یک ترفند پرکاربرد گوشی های اندرویدی ، ویژگی است که شباهت زیادی به عملکرد Alt و Tab کامپیوتر دارد. جدیدترین گوشیهای موجود در بازار را میتوان گوشیهایی دانست که با سیستم عامل اندروید همراه هستند. قابلیت های مخفی گوشی بسیار زیادی وجود دارند و حتی برخی افرادی که فکر میکنند این سیستم عامل گوگل را به خوبی میشناسند، از وجود آنها خبر ندارند.

خوبی این قابلیت این است که میتوانید برایش برنامهی زمانی مشخص کنید که مثلاً از ساعت X تا Y روشن و فعال باشد. این قابلیت برای زمانی خوب است که بخواهید موبایل خود را دست دوست یا یکی از اعضای خانواده بدهید و دلتان نمیخواهد به خیلی از اپلیکیشنهای شما دسترسی داشته باشد. اگر دیوایس شما این نسخه را ندارد میتوانید اپ Net Share را از پلیاستور دانلود کنید تا بهطور همزمان وایفای و هاتاسپات را روشن و امکان همرسانی اینترنت را به شما بدهد. درصورتیکه از این قابلیت خوشتان نمیآید میتوانید آن را غیرفعال کنید؛ اما اگر این ویژگی را دوست دارید اما هنوز اسمارتفون خود را به نسخه Pie ارتقا ندادهاید باید از پلیاستور اپلیکیشن fluid navigation gesture را دانلود کنید.

دیدگاهتان را بنویسید