مهمترین ترفند های گوشی اندروید که 90% کاربران نمی دانند!

با اینکه تهیه تصویر از صفحه موبایل یا همون Screenshot گرفتن کار سختی نیست، اما خیلی از کسایی که تلفن های اندرویدی دارن این کار رو بلد نیستن. برای بزرگنمایی فقط کافی است دو بار روی صفحه ضربه بزنید و برای خارج شدن از حالت زوم هم مجددا دو بار ضربه بزنید. بدین ترتیب شما قادر خواهید بود گوشی را روی سهپایه قرار داده و برای پیشگیری از هرگونه لرزش، بدون لمس فیزیکی با آن عکس بگیرید. هنگامی عکاسی با موبایل همواره باید نسبت به خطوط برجستهای که در کادر قرار میگیرند حساس باشید؛ چراکه این خطوط ممکن است توجه بیننده را از سوژهی اصلی موردنظر شما منحرف کنند.

در این مثال فانوس دریایی و قایقها فاصلهی زیادی از بندر داشتند و در عکس اصلی بسیار کوچک به نظر میرسیدند. ترفند دیگری که میتوانید در این زمینه به کار ببرید استفاده از کلیدهای تنظیم بلندی صدای هدست بهعنوان کلید شاتر دوربین است. با کمک این ترفند بدون نیاز به اپلیکیشن آلارم گوشیتون سر ساعت زنگ میزنه و بیدارتون میکنه. استفاده از خطوط راهنمای پیشرونده در عکس کمک میکند چشم بیننده را روی سوژهی اصلی متمرکز کنید و آن را به شکلی عمیقتر به درون تصویر بکشید. برش دادن تصویر پس از عکاسی به شما اجازه میدهد روی میزانی از تصویر که قصد حذف کردنش را دارید کنترل بهتری داشته باشید.

باید تلاش کنید سوژه روی یکی از خطهای عمودی واقع شود. ما اغلب گوشیهای خود را روی حالت بیصدا یا ویبره قرار میدهیم، بنابراین کنترل صدای سیستم یا اعلانها با دکمه صدا بسیار بیمعنی است. اگر خط افق در عکس دیده میشود بهتر است روی یکی از دو خط افقی قرار گیرد. در مثال زیر کودک در مرکز کادر قرار دارد. لینک این آموزشها در ادامه برای شما قرار داده میشوند و توضیحات در مورد هرکدام ارائه میشود. این تکنیک برای خلق زاویهی دیدی منحصربهفرد از صحنه مناسب است که مردم از ارتفاع ایستاده هیچگاه قادر به دیدن آن نیستند.

راهحل دیگر این است که بهکلی از پسزمینههای شلوغ اجتناب کنید. اگر ترجیح میدهید که اطلاعات دریافتی متنی خود را به جای خواندن، گوش کنید و یا اگر در حال انجام کاری هستید و میخواهید همزمان، یک مقاله بخوانید و به کار خود برسید، از این روش به عنوان یکی از ترفند های گوشی و یکی از قابلیت های مخفی گوشی یا کارهای جالب با گوشی اندروید استفاده کنید. با فروشگاه اینترنتی ۱۹کالا همراه باشید تا با ۱۰ ترفند کاربردی اندروید برای استفادهی بهتر از گوشیهای اندرویدی بیشتر آشنا شوید. در این شرایط دوربین گوشی موبایل مجبور است برای رسیدن نور کافی به سنسور از سرعت شاتر پایینتری استفاده کند.

دیدگاهتان را بنویسید