مهمترین ترفند های گوشی اندروید که 90% کاربران نمی دانند!

برای پین کردن صفحه، برنامه را باز کرده و کلید نمای کلی (Overview) را انتخاب کنید تا امکان ضربه زدن روی نماد پین فراهم شود. شما میتوانید با لمس و نگه داشتن انگشت خود روی اعلان موردنظر برای چند ثانیه، نام برنامه ارسالکننده نوتیفیکیشنها را مشاهده کنید؛ این کار را دستگاه برای شما به سادگی انجام خواهد داد. شما میتوانید در سیستم عامل اندروید 11 به صورت کاملا ساده، تاریخچه نوتیفیکیشنها را مشاهده کنید. یکی دیگر از ترفندهای اندروید یا قابلیت های مخفی گوشی برای حفاظت از اطلاعات شما، حالت مهمان یا Guest Mode است.

هنگامی که در بخش موردنظر هستید، باید گزینه پیشرفته (Advanced) را انتخاب کرده و وارد حالت پیشفرض (Open by default) شوید تا امکان انتخاب پاکسازی حالت پیشفرض (Clear Defaults) فراهم شود. وقتی این کار را انجام میدهید، یک جعبه کوچک روی صفحه ظاهر میشود که نشان میدهد تنظیم میزان صدا چگونه تغییر میکند. فقط کافیه بدون باز کردن قفل چند ثانیه دستتونو روی یکی از سه تا دکمه داخل عکس نگه دارید تا نوار پخش صدا برای جلو و عقب بردن آهنگ ظاهر بشه! نماد چرخ دنده تنظیمات را در بالا سمت راست قرار دهید، سپس آن را فشار دهید و چند ثانیه نگه دارید.

روی آن ضربه بزنید، کادر گسترش مییابد تا همزمان چندین گزینه صدا را نشان دهد. این گزینه زمانی به کار میآید که میخواهید مولتی تسکینگ انجام دهید. حالا می تونید قفلش کنید، اطلاعاتشو پاک کنید و اگه گزینه Ring رو بزنید به مدت 5 دقیقه گوشیتون با بلندترین حالت ممکن زنگ می زنه تا اگه دور و برتون بود پیداش کنید. هستن. اگه شما هم عادت دارید با موبایلتون آهنگ گوش بدید حتما به این مشکل برخوردید که برای عقب و جلو بردن آهنگ دلخواهتون باید قفل صفحه رو باز کنید.

خوبی این قابلیت این است که میتوانید برایش برنامهی زمانی مشخص کنید که مثلاً از ساعت X تا Y روشن و فعال باشد. این اپلیکیشن را میتوانید از پلیاستور دانلود و استفاده کنید. همه میدانیم که نور آبی موبایل برای بینایی مضر است و اگر کاربر در رختخواب از اسمارتفون استفاده کند، این نور باعث بیخوابی میشود؛ بنابراین اگر قصد مطالعه مقاله یا پیدیاف کتاب از روی موبایل را دارید، بهتر است از فیلتر نور زرد کمک بگیرید تا به سیستم خواب و چشم خود آسیبی به وارد نکنید. اول از همه، همین حالا که موبایلتون دم دستتونه نرم افزار android device manager رو روش نصب کنید.

دیدگاهتان را بنویسید